Zarządzenie Prezesa Zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w sprawie trybu pracy w związku z epidemią koronawirusa

KOMUNIKAT OBYWATELSKI

W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem, pamiętajmy,aby zachować wszelkie środki ostrożności i stosować się do komunikatów oraz zasad dotyczących zachowania i przestrzegania higieny.

Apelujemy do Was – nie mylcie ostrożności z paniką. Nasza sytuacja w dużej mierze zależy od nas samych.

Bądźmy ostrożni, unikajmy gromadzenia się – zarządzenie odgórne dotyczące pracy zdalnej i odwołania zajęć szkolnych, to nie okazja do ferii, urlopu, podróży czy spotkań w galeriach handlowych – to poważne działania prewencyjne.

Nie myślmy tylko o sytuacji i zdrowiu własnym, ale także innych osób.

Wykażmy się empatią i uważnością na drugiego człowieka.

Nie wykupujmy żywności i środków czystości z rocznym zapasem, bo żywność się zepsuje, a pozostałych rzeczy nie zużyjemy przed końcem terminu przydatności.

Miejmy wyrozumiałość dla ciężko pracujących osób w marketach spożywczych, nie dokładajmy im trudu pracy i stresu. Nie szturmujmy sklepów!

Wszyscy jesteśmy w takiej samej sytuacji! Pamiętajmy o tym, że inne osoby także mają potrzebę godnego, normalnego funkcjonowania i zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych.

Wykażmy się postawą obywatelską i zadbajmy o siebie nawzajem, o naszych bliskich, sąsiadów, znajomych i nieznajomych.

Jeżeli wiecie, że w Waszym sąsiedztwie mieszkają starsze osoby – zainteresujcie się tym. Zobaczcie, czy nie trzeba im pomóc, chociażby w dostarczeniu podstawowych zakupów czy leków z apteki.

Gorąco wierzymy w to, że w tym trudnym czasie, sprawdzimy się wszyscy jako społeczność i wykażemy się empatią, odpowiedzialnością i zdrowym rozsądkiem.

SERWIS RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ GOV.PL

Informacje na temat koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Zasiłki, świadczenia, wsparcie – ważne informacje

Skip to content