W ramach projektu LABORATORIUM DIALOGUDolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych i Centrum Dialogu Obywatelskiego w Centrum na Przedmieściu zapraszają na cykl debat.

Moderatorką wszystkich debat będzie Małgosia Waszkiewicz | Radio TOK FM

Debaty będą transmitowane na żywo.

Każde spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM) przez Izabelę Wielgus – nauczycielkę i tłumaczkę Polskiego Języka Migowego [PJM].

Laboratorium Dialogu – zadanie publiczne współfinansowane przez Gminę Wrocław | www.wroclaw.pl | Wroclaw [Wroclove]

Pierwsza debata – 14.12.2020 | 16.00 – 17.30
SYSTEM OPIEKI NAD DZIEĆMI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W POLSCE
z udziałem:
– Beata Hernik-Janiszewska, Prezeski Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”

– dr Małgorzata Franczak z Fundacja Eudajmonia

– Prof. dr hab. n. med. Marią Sąsiadek, Kierowniczką Katedry i Zakładu Genetyki UM we Wrocławiu, Konsultantką krajową w dziedzinie genetyki klinicznej.

– Anny Józefiak-Materny, Dyrektorki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu

 

Druga debata -17.12.2020 | 16.00 – 17.30
PRAWA I WOLNOŚCI OBYWATELI – JAK PRZYWRÓCIĆ DEMOKRACJĘ?
z udziałem:
– dr. Sylwii Spurek, radczyni prawnej, byłej Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich. Obecnie posłanki do Parlamentu Europejskiego i Wiceprzewodniczącej Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia PE

– Kai Jasieńko, adwokatki związanaej z Centrum Praw Kobiet – Oddział we Wrocławiu i współtwórczyni Fundacji Dolnośląskie Centrum Praw Człowieka

– Janiny Baran, polsko-francuskiej feministki intersekcjonalnej, aktywistki PLAKACIAR – ruchu zrzeszającego osoby wyklejające feministyczne, równościowe i anty-przemocowe hasła w przestrzeni publicznej.

Trzecia debata – 22.12.2020 | 16.00 – 17.30
EDUKACJA ZDALNA – WYZWANIA I PROBLEMY
z udziałem:
– Anny Lechowskiej, Prezeski Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA

– Magdaleny Szymańskiej, Prezeski Fundacja Go’n’Act

– Izabeli Koziej, Dyrektorki Liceum Ogólnokształcące nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu

 

LABORATORIUM DIALOGU – informacje o projekcie

Realizacja:  30/11/2020 – 31/12/2020

Budżet:  38 000,00 zł

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław | www.wroclaw.pl

Grupa docelowa to przede wszystkim młodzi i dorośli mieszkańcy i użytkownicy Wrocławia, w tym: młodzież, kobiety, lokalni liderzy i liderki, przedstawiciele/ki organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy/czynie, radni/e osiedlowi/e i miejscy/kie – wszyscy, dla których ważna jest rozmowa o aktualnych wyzwaniach miasta i demokracji

Celem projektu jest umożliwienie mieszkankom i mieszkańcom Wrocławia dostrzeżenie wartości i siły dialogu jako narzędzia budowania instytucji demokratycznych poprzez realizację trzech debat odnoszących się do wyzwań współczesności.

Działania: w ramach zadania zostaną przygotowane i przeprowadzone trzy debaty, które będą dotyczyły zagadnień związanych z aktualnymi wyzwaniami, przed jakimi stajemy aktualnie jako mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia. Będą to, m.in. wyzwania związane z systemem wsparcia rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, prawa i wolności obywatela w kontekście aktualnych wydarzeń, edukacja w pandemii.

Skip to content